A Tudás jégtörőjének magyar résztvevője kitűzte a magyar lobogót az Északi-sarkon adta híról közleményében a Paks II. beruházás kivitelezéséért felelős Roszatom Magyarország. A Győzelem 50. évfordulója nevet viselő atomjégtörő augusztus 17-én érkezett meg az Északi- sarkra, ahol 21 ország képviseletében 66 középiskolás lépett a jégre, hogy kitűzze országa lobogóját. Köztük volt Dezséri Enikő, aki pontban ott, ahol az Északi és a Déli-sarkot összekötő földrajzi meridiánok találkoznak, azaz az északi szélesség 90°-án kitűzte Magyarország nemzeti lobogóját. Dezséri Enikő előzetesen arról beszélt, hogy nagy megtiszteltetés számára, hogy Magyarországot képviselheti az expedícióban és kitűzheti a magyar zászlót az Északi-sarkon. Mint fogalmazott különösen érdekes számára, hogy az út sorén kívül-belül megismerheti az atomjégtörő működését, miután mindig is érdekelték a nagy hajók.
