Fergeteges buli a Gastroblues harmadik napján

A paksi Gastroblues Fesztivál idén is koncertekkel, főzőversennyel, magyar nemzeti ételek-italok bemutatójával várja a BLUES, JAZZ, ROCK és a GASZTRONÓMIA híveit, valamint a BORBARÁTOKAT. A 33. Nemzetközi Gastroblues Fesztivál egyhetes programsorozata hétközben a hagyományokhoz hűen klub koncertekkel kezdődött. Hétfőn a Silent Zone indította a bulit, majd kedden a Charlie Firpo Blues Band felelt a jó hangulatért a Gastroblues pubban. Szerdán este a BeatBack ösztönözte önfeledt bulizásra és táncolásra a beat zene kedvelőit. A BeatBack paksi Beatles rajongó zenészekből álló formáció, melyet egy liverpooli zarándokút során megálmodott esemény hatására hívott életre Kováts Gergő. Kasléder Albert, a zenekar basszusgitárosa a koncert szünetében rádiónknak elmondta, bővült a repertoárjuk, nem csak Beatles dalokat játszanak.

Csütörtökön este a Milestone adta a talpalávalót a Gastroblues klubban. Péntektől (mától) pedig az ASE sportcsarnokban már nagykoncertek várják a blues rajongóit. Szombaton 10 órakor az Evangélikus templomban Koch Boglárka; Kelemen Angelika, Benkő Zsolt, Benkő Máté; Pál-Balázs Karmen, Pál Balázs Jenő & Czakó József; Son Henry szóló koncertjét hallgathatják az érdeklődők. A templomi koncert bevételét a szervezők a kárpátaljai testvértelepülés Visk magyar óvodájának fenntartására ajánlják fel. Vasárnap a Gastroblues szabadtéri programjai ingyenesen látogathatók az ASE sportcsarnok melletti füves területen.