Egyeztető fórumok indultak a héten Tolna vármegyében a Versenyképes Járások Programmal kapcsolatosan🔊

A fórumok során többek mellett a különböző járások települési vezetői, valamint Tolna Vármegye Önkormányzatának vezetői egyeztettek a fejlesztési lehetőségekkel kapcsolatosan. A héten a bonyhádi és a dombóvári járásban tartottak fórumokat – mondta el rádiónknak Orbán Attila, Tolna Vármegye Önkormányzatának elnöke. A vármegyei vezető a program céljairól is nyilatkozott.

Orbán Attila

Orbán Attila elmondta, a programban a járások települései konzorciumokba szerveződve igényelhetnek fejlesztési forrásokat, járásonként mintegy 250 millió forintot. Ez alól kivételt képeznek a vármegyei jogú városokhoz tartozó járások, melyek 500 millió forintot igényelhetnek. A vármegyei elnök hozzátette, a hetekben folytatódnak a fejlesztésekhez kapcsolódó fórumok, melyeknek eredményeit május közepéig felterjesztik az illetékes minisztériumhoz.