ASE győzelem az emléktornán

A házigazda Atomerőmű SE nyerte a Morgen Ferdinánd emléktornát. Az idén 7.alkalommal megrendezett kosártorna első napján az ASE simán, 102:61-re verte a cseh élvonalbeli Brno együttesét. A másik ágon szoros összecsapáson a Kecskemét győzedelmeskedett 70:69-re a Kaposvár ellen. Így a házigazda ellenfele a döntőben a Kecskemét volt, ahol a paksiak 81:71-re nyertek. Ezzel először sikerült a kupát is elhódítaniuk, melynek részese volt a nyáron Paksra igazolt Lóránt Péter is.

Lóránt Péter

A harmadik helyért folyó harcban a Kaposvár nyert 74:67-re a Brno ellen, így az ő nyakukba került a bronzérem. Az ASE legközelebb szerdán Kaposvárott játszik edzőmérkőzést, majd szombaton Bonyhádon a Pécs ellen lép pályára felkészülési meccsen. Az élvonalbeli kosárlabda bajnokság szeptember utolsó hétvégéjén rajtol, az ASE itthon kezd. A Kecskemétet fogadja szeptember 28-án.