Fichtinger Gyula kapta a Gyimesi Zoltán-díjat

Fichtinger Gyula, az OAH korábbi főigazgatója kapta a Gyimesi Zoltán-díjat idén – adta hírül honlapján az Országos Atomenergia Hivatal. A Gyimesi Zoltán-díjat 2005-ben alapították az atomenergia alkalmazásának biztonsága, a nukleáris biztonság fejlesztése érdekében kifejtett eredményes és kiemelkedő munka elismerésére. Fichtinger Gyula részt vett a Paksi Atomerőmű 1-4. blokkjainak üzembehelyezési munkálataiban és a blokkok Biztonsági Jelentéseinek egyeztetésében, majd véglegesítésében. 1990-ben az Országos Atomenergia Hivatal elődjénél, az Állami Energetikai és Energiabiztonságtechnikai Felügyeletnél helyezkedett el, majd az OAH egy évvel későbbi megalapításakor a Felügyeletből kivált Nukleáris Biztonsági Igazgatóságon folytatta a munkát. Főigazgatóként vezényelte le az OAH történetének legnagyobb létszámfejlesztését, valamint a sugárvédelem teljes körű integrálását az Országos Atomenergia Hivatal felügyeleti rendszerébe. Pályafutása alatt számos alkalommal vett részt hazai és nemzetközi szakértői testületek munkáiban, továbbá ápolta és fejlesztette az OAH terjedelmes nemzetközi kapcsolatait.