A doni áttörés áldozataira emlékeztek Szekszárdon – olvasható a megyeszékhely honlapján. A doni pokolban mintegy 120 ezer magyar vesztette életét, sebesült meg vagy esett fogságba.” – idézte fel a 79 évvel ezelőtt történteket Gyurkovics János, Szekszárd alpolgármestere a városi megemlékezésen. „A tolnai hadosztályból 4102 katona és munkaszolgálatos veszett oda, 172 főről tudjuk, hogy szekszárdi volt.” – tette hozzá az alpolgármester. A megemlékezésen László Péter Ferenc állandó diakónus mondott áldást az egyházak nevében. Az esemény végén az önkormányzat, a megyei kormányhivatal, valamint a pártok és az intézmények vezetői elhelyezték koszorúikat a II. világháborús emlékműnél.
