Újabb migránsokat fogtak el Bogyiszlónál

Újabb embercsempészeket és illegális migránsokat fogtak el a rendőrök az M9-es autóúton – adta hírül a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. A Paksi és a Bonyhádi Rendőrkapitányság egyenruhásai tegnap délután az M9-es autóúton, Bogyiszló térségében állítottak meg egy magyar rendszámú furgont. A járművet egy albán állampolgár vezette, aki mellett egy szintén albán férfi utazott. A raktérben 13 illegális migránst szállítottak. A külföldiek személyazonosságukat, illetve magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően igazolni nem tudták, mindannyian szír állampolgárnak vallották magukat. Az illegális migránsokat a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz. A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztályán az albán állampolgárokkal szemben embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítanak. Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.