Falunapot tartott szombaton Dunaszentgyörgy

Kézműves foglalkozások, bábszínház, pörköltfőzőverseny, szüreti felvonulás és utcabál várta a dunaszentgyörgyieket a hétvégi szüreti bálon és falunapon, melyet idén október első szombatján tartottak meg – olvasható a TEOL oldalán. A rendezvény, amely dr. Gyöngyösi Petra képviselő, az önkormányzat, az óvoda, az iskola, valamint több civil szervezet segítségével valósult meg, délelőtt a gyermekeknek szóló színes programokkal és a főzőverseny előkészületeivel indult. A kicsiket kézműves foglalkozások, arcfestés és bábszínházi előadás várta, miközben tizenkét helyi főzőcsapat bográcsaiban és üstjeiben főttek a pörköltek. Délután átöltöztek a falu lakói és megkezdődött a nap leglátványosabb része, a szüreti felvonulás. A faluháztól induló menetet a Vadrózsa Népi Együttes vezette. A nap további részében először a Vadrózsa Népi Együttes előadását láthatták, majd kora este Oszvald Marika operettműsorával folytatódott a programok sora, utóbbinál a művésznő híres cigánykerekezése sem maradhatott ki. Este a Cairo bulizenekar szórakoztatta a közönséget, zárásképpen pedig utcabál zárta a napot, ahol a hangulatról a Főnix Boys gondoskodott. A szüreti bál idején egész napos kirakodóvásár és borkóstoló színesítette a programot.