Javában tart a napraforgó virágzása, ami egybeesik a mézgyűjtéssel is. A méhészek szerint az idén nincs méhpusztulás, legalábbis Tolna megyében és a gyűjtés is jó ütemben zajlik. A nagy meleg és a szárazság miatt azonban jóval rövidebb lesz a napraforgószezon – olvasható a TEOL oldalán. Harmadik hete virágzik a napraforgó és a méhészek is kitelepültek egy-egy nagyobb tábla mellé, miután egyeztettek az adott terület gazdájával. Két évvel ezelőtt, a napraforgó-virágzás idején a méhészek elveszítették a méhállományuk harminc százalékát, ez Tolna megyében is jellemző volt, így idén fenntartásokkal kezdték el a gyűjtést. Szabó József szekszárdi méhész szerint az idén a napraforgó az első olyan növény, melyről a méhek folyamatosan hordani tudnak. Összességében átlagosnál gyengébben sikerült eddig az év, kevés volt az akác, hársból nem lehetett pergetni, mert érdemleges mennyiséget nem hordtak össze a méhek.
