Migránsokat fogtak el az autópálya pihenőjében

A Tolna megyei rendőrök a NAV munkatársainak együttműködésével az M6-os autópályán fogtak el két román férfit és a csaknem két tucat, magukat szír állampolgárnak valló külföldit – adta hírül a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. A Bátaszéki Autópálya Alosztály járőrei – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival együttműködve – május 28-án az esti órákban az M6-os autópálya Budapest felé vezető oldalán, a Fácánkerti pihenőben ellenőriztek egy román rendszámú kisteherautót. A járművet egy román férfi vezette, mellette egy másik szintén román állampolgár utazott. A két férfi a teherautó csomagterében 23, magukat szír állampolgárnak valló, utast szállított. A külföldiek személyazonosságukat, illetve magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét, hitelt érdemlően igazolni nem tudták. Az illegális migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz. A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságon a két román embercsempésszel szemben büntetőeljárást indítanak.