Két személyi sérüléssel járó és tíz anyagi káros közlekedési balesethez hívták az elmúlt hétvégén a Tolna megyei rendőröket. Egy személygépkocsi vezetője közlekedett május 1-jén szombaton a 65-ös főúton, Zomba belterületén, amikor járművét két autó előzte meg. A sofőr – későbbi elmondása szerint – ettől megijedt, jobbra kormányozott, ekkor elveszítette uralmát a gépkocsi felett, először egy villanyoszlopnak, majd egy ott parkoló autónak ütközött. A balesetben a személygépkocsi vezetője – aki a biztonsági övét nem használta – az elsődleges információk szerint könnyebben megsérült. Szintén szombaton egy motoros közlekedett a Bátaszéket Bonyháddal összekötő mellékúton, amikor egy jobbra ívelő kanyarban elveszítette uralmát a járműve felett, áttért a szemben levő forgalmi sávba, lesodródott az útról, egy vízelvezető árokba hajtott, majd elesett. A férfi a balesetben az elsődleges információk szerint súlyosan megsérült. Az egyenruhások a balesetek helyszínelésén túl, azok megelőzésére is nagy hangsúlyt fektettek a hétvégén is, két járművezetővel szemben eljárást is indítottak – mondta el rádiónknak Komlósiné Kiss Anett, a Tolna Megyei Rendőr Főkapitányság sajtószóvivője.
