Negyeddöntőben a PFC

A Magyar Kupa negyeddöntőjébe jutott a PFC. A paksi futball csapat tegnap megvívta második mérkőzését a PMFC csapatával, melynek a nyolcaddöntőből való továbbjutás volt a tétje. A múlt héten 2-1-re verte a Paks a pécsi gárdát, most pedig a visszavágó mérkőzésen mintegy 1200 néző előtt léptek pályára a csapatok a Gesztenyés úton. A mérkőzés első félidőjében több helyzete is adódott mindkét félnek, viszont egyiket sem tudták értékesíteni. Ennek megfelelően 0-0-s félidős eredménnyel mentek a játékosok az öltözőbe 45 perc után. A második játékrészben az 56. percben a paksi Könyves Norbert cselezte be magát a pécsiek tizenhatosán belülre, ahol még egy cselt eszközölt volna, de szabálytalankodtak ellene, a játékvezető pedig befújta a tizenegyest. A büntetőlövést Hahn János végezte el, aki be is talált a PMFC kapujába. Ezt követően egyik csapat sem lőtt már gólt a második félidőben, így Hahn találatával 1-0 lett a meccs végeredménye. Összesítésben 3-1-es eredménnyel jutott be a Kupa negyeddöntőjébe a PFC. A mérkőzést követően a negyeddöntős párosításainak kisorsolása is megtörtént, aminek értelmében a PFC következő ellenfele a Budapest-Honvéd csapata lesz. A mérkőzéseket március 4-én és 11-én játszák.